Inspirace na novoroční předsevzetí? Vsaďte na tyto zvyky královské rodiny: Vědí, co dělají!

spot_img

Nový rok přináší také příležitosti ke změně našich životů. Často si dáváme závazky, které bychom chtěli splnit během následujících měsíců. Ty se zvyknou týkat také našeho zdraví a stylu, kterým bychom chtěli napravit některé naše chyby, kterými si škodíme. Inspirovat se můžeme také předsevzetím a zvyky, které mají členové anglické královské rodiny. Jak víme, zvyknou být plní života a síly i ve vysokém věku.

 1. Začněte cvičit jógu jako Meghan
  Nedívejte se na jógu jako na chvilkový módní trend, který stejně celebrity brzy omrzí. Ve skutečnosti je to pro vás velmi prospěšné cvičení. Vaše tělo je ohebnější, výrazně se zlepšuje výkonnost a cítíte se uvolněněji.

Po celou dobu totiž pracujete i se svojí psychikou, která potřebuje stejný relax i váš organismus. I proto se jí Meghan věnuje každý den a zůstává díky tomu ve skvělé kondici.

 1. Jezte tmavou čokoládu jako královna Alžběta II.
  Zřejmě vás nepřekvapí, že anglická královna je velká mlsounka. I když si někdy odpustí večeři, nikdy nezapomene na sladkost, na které si pravidelně pochutnává. Alžběta II. totiž miluje čokoládu, kterou si dopřeje pravidelně téměř každý den.

Vždy to musí být velmi kvalitní kousky, které mají minimálně 60 procent. Díky tomu se dostává do těla spousta antioxidantů, prospívá to i vašemu srdci a zaženete tak i chuť na sladké.

 1. Častěji si připravujte raw recepty jako Kate
  Raw stravování je pro lidi někdy postrachem. Neumí si představit, že by odteď jejich jídelníček měl sestávat jen ze syrových potravin. Pokud máte z toho obavy, udělejte to stejně chytře jako Kate Middleton.

Ta se snaží alespoň několikrát týdně vyměnit tradiční vaření za takové recepty. Tehdy jí zejména ovoce a zeleninové saláty. Nijak se vám to nezunuje a navíc dodáte do těla spoustu vitamínů a výživných látek.

 1. Dejte se na běh jako princezna Beatrice
  Ještě jste se nenechali zlákat během, i když ho praktikují téměř všichni kolem vás? Možná vás k tomuto sportu promluví alespoň princezna Beatrice.

Možná byste to o ní nikdy neřekli, ale ve skutečnosti je tato křehká dáma v běhu natolik vynikající, že se v roce 2010 zúčastnila také velkého londýnského maratonu. Tímto způsobem chtěla navíc podpořit charitu.

 1. Dělejte si k snídani vejce jako princ Charles
  V minulosti vznikl falešný mýtus o tom, že vejce nejsou pro organismus dobrá, protože velmi zvyšují cholesterol. Později několik výzkumů toto tvrzení vyvrátilo a potvrdilo, že jsou naopak pro naše zdraví velmi důležité.

Obsahují takový koktejl minerálů a výživných látek, jaký nedostanete z žádného jiného jídla. I z toho důvodu je to pro Charlese ta nejoblíbenější snídaně. Neustále mu je připravují různým způsobem, aby byly pro něj zajímavé a chutné.

 1. Jezte více oliv než princezna Charlotte
  Charlotte je sice stále věkem malá holčička, přesto už teď velmi dobře ví, co je pro její tělo důležité.

Ze všech potravin nejvíce miluje olivy. Ty si dává téměř ke každému jídlu. Jednou z jejich výhod je vysoký obsah vitamínu E a také jsou jako zdravý snack výborným antioxidantem.

 1. Jezte syrový hrášek jako Camilla
  Princ Charles je známý tím, že se zajímá o ekologii a bio pěstování různých plodů. Z toho důvodu mají doma velkou zahrádku, ve které nesmí chybět hrášek.

Ten je oblíbeným jídlem pro Camillu, která si na něm pochutná kdykoli, kdy se prochází jejich pozemkem. Takový syrový zelený hrách je výborným zdrojem vitamínu C a zinku, díky čemuž bojuje i proti všem zánětům v těle. Důležité je vědět i jak ho připravit:

 1. Cvičte krátce a intenzivně jako princ William
  Při cvičení není nejdůležitější to, jak dlouho ho praktikujete, ale jakým způsobem to děláte. Nemusíte mít tedy výmluvu, že na pravidelný pohyb nemáte vůbec čas.

William dlouhodobě praktikuje jeho 11minutový set intenzivních cviků, který ho udržuje ve formě a nedovolí svalům ochabnout.

 1. Každý den pijte čerstvou šťávu jako princ Harry
  Máte-li doma odšťavňovač, tak si pravidelně připravte čerstvý koktejl, jak to dělá princ Harry. Do svých džusů se snaží dávat také zelené potraviny jako například saláty.

Při takovém množství ovoce jejich chuť splyne, ale hlavně jsou velmi důležité pro organismus, abyste dostali do těla dostatek minerálů a výživných látek.

 1. Cvičte kvůli psychickému zdraví jako princezna Diana
  Pravidelné cvičení není důležité jen pro fyzické, ale také psychické zdraví.
- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora