Jak si vyhrát s barvami v interiéru? Toto jsou trendy pro rok 2022!

spot_img

Čeká vás zařizování vašeho nového domova a uvažujete nad tím, jaké odstíny jsou momentálně v kurzu? Nebo máte chuť renovovat a oživit své současné bydlení novými barvami doplňků či stěn? V každém případě jste na správné adrese!

Významné světové značky nás pravidelně seznamují se svými předpověďmi, které barvy budou dominovat módě a bytovému designu následující rok. Není to však nikdy jen jediný odstín, k těmto barvám se vždy spojuje celá škála tónů, které lze navzájem kombinovat pro harmonický výsledek. A jaké jsou to pro letošní rok?

Veselé odstíny modré
Jakoby značky Pantone a Dulux tušily, že to, co lidé momentálně nejvíc potřebují, je optimismus. Proto rovněž zvolily různé podoby modré za svou barvu roku. Zatímco v Pantonu vybrali výraznou modře fialovou ,,Very Peri” – inspirovanou květem barvínek, společnost Akzo Nobel vyrábějící interiérové ​​nátěry Dulux představila něžnou blankytně modrou vycházející z barvy jasného nebe ,,Bright Skies”. Oba tyto odstíny lze velmi dobře doplnit dalšími tóny modré, ale také šedou či béžovou. Do interiéru vnesou svěžest a pozitivní náboj.

Zkuste blankytně modrou nanést na zeď za béžovou sedačku a doplnit polštářky v různých odstínech denimu. Modrofialová mimořádně sluší zase textilním doplňkům, jako je koberec, pléd či závěsy. Pro základ, na kterém vyniknou tyto detaily, zvolte různé odstíny šedé, případně černobílou.

Olivově zelená a zemité tóny
Další dvě společnosti, k nimž se každoročně upíná zrak všech profesionálů pracujících v interiérovém designu, jsou PPG – společnost vyrábějící například značku Primalex a Sherwin-Williams.

Oba výrobci interiérových nátěrů letos vsadili na tlumenou zelenou: první jmenovaný pod názvem Olive Sprig a druhý pod označením Evergreen Fog.

Oba tyto odstíny jdou ruku v ruce s aktuální oblibou zemitých tónů a přírodního ladění interiéru. Tlumenou zelenou na povlečení nebo stěně můžete bez obav doplnit právě pískovou, hnědou či odstínem růžového jílu. Zajímavý akcent svého obývacího pokoje v neutrální béžové dodáte olivově zelenou pohovkou, pro oživení pak zvolte další kousky nábytku s detaily v kontrastní černé, například odkládací stolky s kovovou podnoží. V každém případě nešlápnete vedle, pokud zemité tóny včetně olivové doplníte přírodními prvky, jako jsou proutěná křesla, košíky z mořské trávy, jutové koberce či lucerny z bambusu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora