Otevřené přiznání známé moderátorky: Měla jsem pocit, že moje tělo není perfektní, že jsem tlustá.

spot_img

Jak to vidí dnes? „Zamýšlím se nad absurdností nemocného perfekcionismu, který mi do hlavy vštípil modeling a svět sociálních sítí… Přátelé, nedovolme, aby svět modelingu, sociálních sítí či jakýkoli jiný svět byl producentem našich životů,“, neváhá veřejně přiznat Soňa Skoncová

Co je vlastně dokonalost?
Krásná a charismatická Soňa Skoncová, která se živí modelingem a pracuje jako moderátorka, se s fanoušky podělila o své myšlenky a přiznala, že i ona mívala pocity nedostatečné sebelásky, nedávala si, že je tlustá, že není dost hezká či dokonalá…

„Zamýšlím se nad absurdností nemocného perfekcionismu, který mi do hlavy vštípil modeling a svět sociálních sítí. Dnes se dívám na fotku a říkám si, že jsem vypadala úžasně. Víte, co mi chodilo po rozumu v daný moment na focení? Měla jsem pocit, že mé tělo není perfektní, že jsem tlustá… čtete správně, že jsem tlustá. Toužila jsem vypadat dokonale… ale co je dokonalost? – ptám se sama sebe.

Přirozenosti je jako šafránu
Soňa se pod svým příspěvkem otevřela a velmi pěkně popsala své pocity, které měla kdysi a jak se dnes cítí ve svém těle. Mluví také o tom, jak vnímá svět sociálních sítí a to, co je nám denně na nich ukazováno.

„Svět modelingu a sociálních sítí dnes určuje, co je „dokonalé”, ale autenticity a přirozenosti je v něm jako šafránu. Perfekcionismus neznamená totéž, jak snažit se ze sebe vydolovat to nejlepší. Je vírou, že pokud žijeme, vypadáme a chováme se dokonale vyhneme se bolesti z potupy, kritiky, předsudků a studu. Vždy jsem si přála vzdát se dokonalosti a být sama sebou, být lidská, neboť lidskost je vědět, že každý na světě jednou zažil pocit méněcennosti.“

„Chci, abyste věděli, že se to děje všude a nejste sami. Perfekcionismus je zaměřen zejména na druhé lidi: Co si o mně pomyslí? A není to jedno? Přesto si budou myslet, co chtějí. Můj aha-moment přišel s těhotenským bříškem, když jsem měla kila navíc – cítila jsem se krásně, vnímala jsem své tělo jako zázrak.

Uvědomila jsem si, že Soňa není jen tělo prezentující se na fotkách, ale láskyplný člověk, který miluje život, svůj život, své pravé já s kily či bez nich. Přátelé, nedovolme, aby svět modelingu, sociálních sítí či jakýkoli jiný svět byl producentem našich životů.“

To, jak si povídáte sami se sebou určuje víc, než si myslíte…
V tomto světě, kdy se sociální sítě staly naší nedílnou součástí, je velmi náročné být sám sebou, nesrovnávat se, nechtít se vyrovnat jiným „na oko dokonalým“ ženám. Pro starší ročníky je to o něco snazší, ale představte si, že třináctiletá dívka sleduje nějaký profil ženy, která vypadá dokonale, prezentuje svůj život jako tip top bezvadný, co to asi v hlavách mladých dívek způsobuje, jak tyto informace asi zpracovávají?

Jak ony vnímají svá těla, jak si povídají sami se sebou? Spisovatelka Shannon Kaaiser řekla ve své knize Dobrodružství pro vaši duši jednu velmi pěknou a silnou myšlenku. Kdybyste si povídali se svými přáteli tak jako sami se sebou, měli byste nějaké? Přesně o tomto je sebeláska. Jak se říká v angličtině self-talk, umí být velmi nebezpečný, ale také vyživující.

Sociální sítě nejsou skutečné, promluvila se slzami v očích známá supermodelka
Způsob, jak nahlížíte sami na sebe odráží i vaši realitu. Ovlivňuje to i věci, které se vám dějí a lidi, které si přitahujete do života. Milujte se takové, jaké jste. Pokud i nejste s něčím spokojeny, pracujte na tom, ale nikdy nemějte samy k sobě negativní postoj. Jste krásné, jste silné a dokážete všechno, co jen chcete. Vnitřní krása je mnohem důležitější než vnější.

Jaký mě Soňa vztah k módě a co nosí nejraději? I toto prozradí v rozhovoru, který jsme s ní dělali ještě před pandemií:

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora