Svatební TOP trendy pro rok 2022

spot_img

Plánujete letos svatbu? Pokud vás čeká velký den, určitě vás budou zajímat svatební módní trendy – odborníci z oblasti plánování svateb i módní návrháři v tom, co bude IN na sňatcích v roce 2022, už mají jasno. Nechte se inspirovat!

5 svatebních trendů pro rok 2022
Společnost Hitched, přední britská webová stránka zaměřená na plánování svateb, odhalila, co přinese budoucnost v oblasti svatebních trendů. Již dnes je zřejmé, že v příštím roce ještě více poroste trend zapůjčování svatebních šatů, šaty na svůj speciální den by si aktuálně půjčilo více než 14 procent budoucích nevěst.

1) Svatba bez alkoholu
Změny čeká i nápojový lístek pro svatební hosty – mnohem více se bude zaměřovat na nealko nabídku – až 89 procent párů uvedlo, že se budou starat o hosty, kteří nepijí alkohol. V roce 2022 se očekává nárůst nabídky nealko koktejlů, nealkoholických piv, čajů a káv. Bezalkoholový trend souvisí se zvýšenou péčí o vlastní zdraví a pohodu.

2) Svatby inspirované romantickým seriálem
Jedním z největších svatebních trendů příštího roku bude pohádková romantika a něha. Vyplývá z inspirace americkým historickým seriálem Bridgertonovi. Fascinace prvky z regentského období pronikne do sňatkových síní v podobě modrého pastelu, honosných svatebních šatů, elegantních rukavic a odráží se i na slavnostním prostírání. Společnost eBay oznámila až 205procentní nárůst v hledání svatebních šatů s nadýchanými a nasbíranými rukávy.

3) K sňatku na kole
Očekává se také změna v dopravě snoubenců na obřad. Namísto luxusních aut stále více párů upřednostňuje ekologickou dopravu, s cílem snížit svůj vliv na životní prostředí. Můžeme tedy zaznamenat, že snoubenci i hosté budou více používat kola. Hlavní aktéři dokonce projevují zájem o speciálně upravená a zdobená tandemová kola. Co říkáte na tento nápad?

4) Přírodní barevná schémata
Tím, že během pandemie trávíme více času venku než v uzavřených prostorách, trend nově objeveného ocenění přírody pronikne i do svatební výzdoby. Budoucí nevěsty a ženísi se budou více zaměřovat na životní prostředí, přičemž tradiční bílé a pastelové barvy nahradí zemité, přírodní barvy a odstíny, stejně tak uvidíme i přírodní textury.

Budeme obdivovat terakotové květináče, dřevo v přirozené podobě, lněné ubrousky v neutrálních barvách, které budou zkombinovány s jasnými tóny rzi, jantaru a korálů. Samozřejmě, páry budou i nadále používat barevná schémata, která pomohou odrážet jejich osobnost – bílá paleta bude obohacena výraznými jasnými barvami, které oživí jejich vizáž a dodají styl. K nejoblíbenějším doplňkovým barvám na svatbách na jaře a v létě roku 2022 budou zářivé růžovo-purpurové odstíny, zemité olivové zelené, krémově žluté odstíny a barvy tropických pomerančů či oceánu.

5) Dvoudílné svatební šaty
Letos se až o 176 procent zvýšil zájem o dvoudílné svatební šaty. Vzhledem k tomu, že nákup svatebních šatů obvykle začíná devět měsíců před velkým dnem, určitě se objeví na svatbách v roce 2022.

Dvoudílné šaty jsou oblíbené díky své univerzálnosti, lze snadno změnit z denní verze na noční. Navíc je můžete nosit opakovaně i pro jiné příležitosti. Větší zájem je o minimalistické jednoduché šaty, než o tradiční róby. Souvisí to is trendem menších svateb, které jsou v tomto období nezbytností

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora